Specific FKW-P Kidney Support - Kapsičky

Neohodnoceno

Kompletní dietní krmivo ve formě kapsiček pro kočky vhodné k redukci návratu urolitů složených z kalcium oxalátu, amonium urátu nebo cystinu.

33 Kč / ks 27,27 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Jedná se o veterinární dietu, používání konzultujte s veterinárním lékařem.

Indikace:

 • Redukce návratu struvitovité urolitiázy.
 • Redukce formování nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů.
 • Zmírnění onemocnění dolních cest močových koček (včetně idiopatické cystitidy a uretrálních zátek).
 • Každodenní krmivo pro kočky do 8 let věku.
 • Idiopatická cystitida.

Vlastnosti a charakteristika krmiva

Nízké hodnoty RSS (Relativní Super Saturace) moči pro struvity a kalcium oxaláty zajistí tzv. „podsycení“ a nízkou metastabilní saturaci, respektive minimalizují riziko tvoření nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů v moči.

Dieta má snížený obsah hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) pro redukci návratů struvitových krystalů a kamenů.

Kyselé pH moči pod 6,4 rozpouští existující struvitové krystaly a minimalizuje vznik krystalů nových.

Vysoce kvalitní a vysoce stravitelné složky krmiva zajišťují maximální využití živin a menší objem výkalů.

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny s příznivým vlivem na zdravotní stav kůže, srsti a kloubů.

Doplňující informace

 • Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ FCW-P Crystal Management na 3-4 porce za den je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
 • Dieta obsahuje chondroitin, který je součástí přirozené ochranné bariéry stěny močového měchýře tvořené glykosaminoklykany.
 • Struvitová urolitiáza je pouze jedním z typů urolitiáz vyskytujících se u koček. Přesná identifikace jednotlivých typů urolitiázy je primárním předpokladem pro zavedení dietologických opatření, protože každá z nich vyžaduje rozdílný dietologický postup a volbu jiného krmiva. (hledejte v sekci SPECIFIC-Technické informace-Management urolitiázy).
 • Díky svému složení a vyššímu energetickému obsahu je SPECIFIC™ FCW-P Crystal Management vhodná i pro zdravé dospělé kočky s mírně zvýšenými nároky na energetický obsah krmiva. Vysoce stravitelné a vyvážené živiny obsažené v krmivu pokrývají veškeré potřeby dospělé zdravé kočky.

Komplementární informace

 • Pro redukci návratu urolitů složených z kalcium oxalátu, amonium urátu nebo cystinu je doporučena dieta SPECIFIC™ FKD/FKW/FKW-P Kidney Support.
 • Pro obézní kočky se sklonem k tvorbě struvitových kamenů je určená dieta SPECIFIC™ FCD-L Crystal Management Light, ­SPECIFIC™ FXD Adult nebo SPECIFIC™ FRD Weight Reduction.
 • Pro kočky s rekurentní idiopatickou cystitidou je doporučena vlhká strava ve formě konzerv nebo kapsiček (SPECIFIC™ FCW/FCW-P Crystal Management nebo SPECIFIC™ FXW/FXW-P Adult).

Kontraindikace

 • Současné podávání acidifikátorů moče.
 • Koťata mladší šesti měsíců, březí a kojící kočky.
 •  Metabolická a renální acidóza.

 

Složení
Kuřecí maso, vepřové maso, sušený vaječný bílek, rybí olej, slunečnicový olej, kukuřičný škrob, minerální látky, methionin, prášková celulóza, vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), psyllium, taurin, chlorid amonný, extrakt z rozmarýnu, chondroitin sulfát. Obsahuje přírodní antioxidanty (tokoferoly a vitamín C).
Neobsahuje žádné syntetické antioxidanty, barviva a zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

Kategorie: Kočka
Hmotnost: 0.085 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Věděli jste,že?