Zoosorb 25g

Neohodnoceno

Veterinární přípravek pro detoxikaci organismu - Zoosorb je na sebe schopen vázat a následně z těla odvádět toxiny, alergeny a škodlivé produkty metabolismu – je vhodný na profylaktickou očistu organismu.

401,35 Kč / ks 331,69 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Zoosorb je veterinární prostředek - krmná směs, 100% oxid křemičitý (SiO2) - je netoxický, netraumatizuje gastrointestinální trakt a je z něj dobře odváděn, má příznivé sorbční vlastnosti a nezpůsobuje dysbiózu.
Zoosorb je na sebe schopen vázat a následně z těla odvádět toxiny, alergeny a škodlivé produkty metabolismu – je vhodný na profylaktickou očistu organismu.

Použití přípravku Zoosorb:

  • První pomoc při otravách zvířat.
  • Při infekčních nebo chronických průjmech. zažívacích potížích, nevolnosti, nechutenství nebo nadýmaní zvířat a také jako součást léčby bakteriálních infekcí a alergií.
  • Působí v trávicím traktu jako jako selektivní filtr, zachytí pouze škodliviny, například toxické látky, bakterie, viry, alergeny, ale látky potřebné ponechá.
  • Odstraňuje patogenní bakterie ze střevního traktu a tím pomáhá upravit rovnováhu střevní mikroflóry - podporuje tak obranyschopnost organismu zvířete.

K čemu a pro koho je přípravek určen

Zoosorb slouží k detoxikaci organismu zvířete, je vhodný k ošetření veškerých domácích, hospodářských i volně žijících zvířat, včetně mláďat, březích a kojících samic. Zoosorb je vhodný na poruchy zažívání, infekční průjmy a alergie. Zoosorb na sebe při průchodu trávicím traktem váže v lumenu gastrointestinálního traktu endogenní a exogenní toxické látky,včetně patogenních bakterií a bakteriálních toxinů, antigenů, jedů, solí těžkých kovů, radionuklidů a alergenů, přičemž neproniká přes stěnu tenkého střeva do krevního řečiště, ale odchází ve formě výkalů do 12 hodin od podání z těla ven. Zoosorb je rovněž schopen adsorbovat některé další produkty látkové výměny, včetně nadbytečnoho množství bilirubinu, močoviny, cholesterolu, lipidových komplexů a také metabolity, odpovědné za rozvoj endogenní toxikózy.

Zoosorb je velmi bezpečný a působí velmi rychle - učinek je patrný do několika minut.

Zoosorb je odolný vůči kyselinám a žaludečním šťávám.
Zoosorb má zásadité ph

Zoosorb je možné podávat zvířatům když:

  • potřebujete zmírnit průběh, nebo odstranit infekční průjem, otravu a alergické onemocnění zvířete
  • potřebujete zmírnit průběh, nebo odstranit chronický průjem, zažívací potíže, nevolnost, nechutenství nebo nadýmaní zvířete
  • potřebujete urychlit hojení poranění zvířete
  • potřebujete u zvířete snížit škodlivé účinky při léčbě antibiotiky
  • potřebujete zlepšit kondici a odolnost zvířete

Kontraindikace

Zoosorb nemá stanoveny kontraindikace, při užívání nebyly zjištěny komplikace, ani vedlejší účinky

Způsob užívání

Prášek se smíchá ve stanoveném poměru (viz.přiložená dávkovací tabulka) s vodou a vzniklá suspenze se zvířatům podává buď přímo do tlamy plastovou injekční stříkačkou, nebo přimíchaná do krmiva, na pamlsku, popřípadě v napájecí vodě. Doporučujeme užívat již při prvních příznacích průjmu nebo otravy.

Skladování a zásady manipulace

Zoosorb uchovávejte v uzavíratelném původním obalu při teplotě 3 - 30 stupňů C, mimo dosah dětí na suchém a tmavém místě. Při manipulaci se Zoosorbem dodržujte zásady osobní hygieny a bezpečnosti práce. Manipulace se Zoosorbem je zcela bezpečná, kontakt Zoosorbu s pokožkou nevadí, při zasažení oční sliznice Zoosorbem raději propláchnete zasažené místo vlažnou vodou, záměrně nevdechujte a po práci se Zoosorbem doporučujeme použít hydratační krém na ruce

Exspirace

60 měsíců od data výroby uvedeném na obalu. Po otevření spotřebujte do tří měsíců

Dávkování, užívání, příprava suspenze

 

Zoosorb je zvířatům podáván pouze v podobě připravené vodní suspenze vždy 1-2 hodiny před krmením, či podáním předepsaných léčivých přípravků. Zoosorb podávejte 2-3x denně.

V případě akutních a mimořádných stavů podávejte Zoosorb dle domluvy s ošetřujícím veterinářem.

Suspenze k vnitřnímu užití vznikne smícháním přípravku Zoosorb s pitnou vodou. Doporučený poměr je přibližně 1g přípravku Zoosorb na každých 10 kg hmotnosti zvířete. - viz.tabulka doporučeného dávkování.

0,5 g přípravku = 1 lehce vrchovatá čajová lžička (1 vrchovatá polévková lžíce = 3 g)

Vzniklou suspenzi pečlivě rozmíchejte a podávejte buď lžičkou nebo injekční stříkačkou bez jehly přímo do tlamy zvířete. V případě méně závažných stavů lze vzniklou suspenzi použít jako napájecí vodu, nebo jí do ní přimíchat, stejně tak je možné suspenzi přimíchat do krmiva, popřípadě do ní namočit pamlsek.

Jméno značky: Biomedix Group s.r.o. (CZ)
Kategorie: Pes
Hmotnost: 0.012 kg
Obtíže: Zažívací obtíže
FORMA PODÁNÍ: gel/pasta
ONEMOCNĚNÍ: průjem, zvracení, detoxikace

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Věděli jste,že?