Specific FDD HY Food Allergy Management kočka

553 Kč / ks 494 Kč bez DPH
Zvolte variantu
Varianta: 2kg
Skladem následující pracovní den (>5 ks) | ZB003496
553 Kč / ks
494 Kč bez DPH

SPECIFIC® Food Allergy Management s hydrolyzovaným lososem je kompletní dietní krmivo pro kočky, které zmírňuje příznaky potravní intolerance a (akutních) poruch střevní absorpce a kompenzuje maldigesci (poruchu trávení) a/nebo exokrinní pankreatickou insuficienci (nedostatečnost slinivky břišní). Obsahuje omezené množství vybraných zdrojů proteinů a sacharidů, je vysoce stravitelné a má zvýšený obsah sodíku a draslíku. Toto dietní krmivo pokrývá všechny požadavky na výživu koček a přispívá k jejich zdraví.

Indikace

 • Nežádoucí reakce na krmivo (potravní alergie a/nebo intolerance) způsobující kožní a/nebo trávicí potíže.
 • Potravní eliminační test.
 • Trávicí problémy např. průjem, zvracení a plynatost, vyvolané malabsorpcí, maldigescí, exokrinní pankreatickou insuficiencí (EPI) a akutní gastroenteritidou.
 • Syndrom zánětlivého onemocnění střev (IBD).

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 • Hydrolyzovaná bílkovina z  masa lososa s molekulární hmotností pod 10.000 Daltonů je vysoce stravitelná a málo alergenní.
 • Rýže je málo alergenní a dobře stravitelná, proto je ideální složkou hypoalergenních diet. Navíc neobsahuje gluten (lepek), takže je tolerována i kočkami s glutenovou alergií/intolerancí.
 • Díky velmi kvalitním a vysoce stravitelným živinám je dieta zvláště vhodná pro pacienty s průjmem z tenkého střeva.
 • pH moči pod 6.4 příznivě ovlivňuje zdravotní stav močového aparátu.
 • Kompletní vyvážená dieta s doporučeným obsahem živin, který vyhovuje nutričním požadavkům vyšších věkových kategorií rostoucích koček a dospělých koček.

Doplňující informace

 • SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen Management je kompletní, vyvážená hypoalergenní dieta s omezeným množstvím surovin (založená na rýži a hydrolyzované lososí bílkovině), která splňuje nutriční požadavkyvyšších věkových kategorií rostoucích koček a dospělých koček s potravní alergií.
 • Pro potlačení příznaků potravní alergie je nezbytné, aby kočka nedostávala jinou potravu než hypoalergenní dietu.
 • Osvědčeným postupem při diagnostice potravních alergií je domácí eliminační dieta následovaná provokačními testy jednotlivých surovin. Pokud není použití domácí eliminační diety z praktických důvodů proveditelné, lze místo ní použít dietu SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen Management.
 • Vysoká kvalita a stravitelnost použitých surovin a zvýšená hladina elektrolytů umožňuje použít dietu také u pacientů s trávicím problémy, jako jsou poruchy střevní absorpce, maldigesce a/nebo nedostatečnost pankreasu.
 • U koček s trávicími problémy se doporučuje rozdělit celou denní dávku SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen Management na 3-5 porcí za den.
 • Exokrinní pankreatická insuficience je typická výrazně sníženou produkcí pankreatických trávicích enzymů. SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen Management je snadno stravitelná a proto je pro pacienty s exokrinní pankreatickou insuficiencí ideální volbou. I přesto se však doporučuje použít také preparáty s pankreatickými enzymy.
 • Slupky psyllia obsahují rozpustnou vlákninu tvořící gel, která na svoji hmotnost dokáže absorbovat několikanásobně větší množství tekutiny. Psyllium má příznivý vliv na regulaci aktivity trávicího traktu.

Složení:

Rýže, rýžový protein, hydrolyzovaná bílkovina z lososa (méně než 3 000 daltonů) (12 %), vepřový tuk, minerální látky, celulózový prášek, vitamíny a stopové prvky, proteinový hydrolyzát (méně než 10 000 daltonů), rybí olej, slupky semen jitrocele (Psyllium). Zdroje bílkovin: hydrolyzovaný losos, rýže. Zdroj sacharidů: rýže. Vysoce stravitelné složky: rýže, hydrolyzovaný losos. Neobsahuje umělá barviva ani aromatické látky.

Doplňkové látky (v kg): Nutriční doplňkové látky:

vitamín A 21304 MJ, vitamín D3 2003 MJ, měď 10,7 mg (měď v chelátové vazbě na hydrát glycinu), železo 105,0 mg (monohydrát síranu železnatého), zinek 126,0 mg (zinek v chelátové vazbě na hydrát glycinu), mangan 7,0 mg (mangan v chelátové vazbě na hydrát glycinu), selen 0,2 mg (selenomethionin), jód 2,5 mg (jodičnan vápenatý, bezvodý), taurin 0,3 g; přírodní antioxidanty.

Analytické složky:

Metabolizovatelná energie 1555 kJ/100 g (372 kcal/100 g), hrubý protein 27,5 %, hrubé oleje a tuky 12,5 %, hrubá vláknina 3,3 %, hrubý popel 7,1 %, vápník 0,97 %, fosfor 0,85 %, hořčík 0,05 %, sodík 0,41 %, draslík 0,92 %, omega-3 mastné kyseliny 0,3 %

Dávkování:

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech, jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

Kód Kód: ZB003496
Jméno značky: Leo Animal Health
Kategorie: Veterinární granule pro psy
Určení: Kočka, Váha Brutto, Váha Netto

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Věděli jste,že?